PASĪVĀ MĀJA RĪGĀ

PASĪVĀ MĀJA RĪGĀ

2015. gada decembrī veiksmīgi pabeigta ārējo logu un durvju montāža mājas apjomam, uzlikts un nosiltināts jumts. Pirms iekšdarbu sākšanas tiek precizētas atsevišķas nianses elektroinstalācijas, vājstravu, kanalizācijas un ūdensvada tīklos.

ZArch Matiss Zemitis arhitekts residence in Riga pasivas majas projektesana arhitektura 022

Paralēli tiek domāts par lielās dzīvojamās telpas aptumšošanas, kāpņu dizaina un citiem interjera dizaina risinājumiem. Ir ideja kāpņu margas daļēji aizstāt ar nodalošu plauktu sistēmu, kas varētu labāk sazonēt lieltelpu. Zemāk neliels ieksats interjera skiču variantos.

interjera dizains matiss zemitis arhitekts zarch interjers_002

interjera dizains matiss zemitis arhitekts zarch interjers_001 interjera dizains matiss zemitis arhitekts zarch interjers_003

Kopumā pasākums izvērtās ļoti veiksmīgi. Apmeklējuma ziņā šis noteikti bija pirmais bet ne pēdējais vērnienīgais pasākums šajā ēka! Liels paldies visiem par ierašanos un cerams, ka bija noderīgi. 

zarch matiss zemitis zep eku projektesana arhitekts pasivas ekas

Fotogrāfijas no pasākuma pieejamas šeit: http://www.meetup.com/Riga-Architecture-Meetup/photos/26555841/

Visi laipni aicinati 14.11.2015_12:30 uz Atvērto durvju dienām Sīpeles ielā 1a. Pietiekšanās caur www.MeetUp.com – Riga Architecture Meetup vai pa e-pastu matiss (at) zarch.lv. Vairāk informācijas par pasākumu – http://www.meetup.com/Riga-Architecture-Meetup/events/226481898/ 

matiss zemitis zarch arhitekts lode keraterm projektesanas birojs dobeles paliekosie veidni 010

2015. gada 15. oktobrī tiek uzsākti jumta ieklāšanas darbi. Jumta konstrukcija: spāres no i-beams.lv 400mm augstas, kondensāta izolācija SOLITEX Mento 1000 (šuves nolīmētas ar TECSON Vana līmlenti) virs kondensāta izolācijas un zem 50x50mm latām TECON Naidec divpusējā līmlenta naglu vietu hermetizāciajai, ap kanalizācijas vēdināšana  izvadiem ROFLEX 100 manšetes, jumta segums valcprofils 12m vienā garumā! 

matiss zemitis_zarch_arhitekts_lode_keraterm_projektesanas birojs_006

2015. gada septembrī intensīvi tiek veikti ēkas 2. stāva būvniecības darbi. Līdz septembra beigām jāpaspēj tikt līdz jumtam, lai vēl pirms lielajām rudens lietavām māja būtu zem jumta. Logu ailas visas jau tūlīt būs izveidotas, varēs veikt ārējo logu un durvju pasūtījumu. 

matiss zemitis zarch arhitekts lode keraterm projektesanas birojs dobeles paliekosie veidni 004

2015. gada 20. augustā notiek iepazīšanās ar jaunu, iepriekš nepielietotu materiālu, ko ražo TENAX tepat Dobelē. Saucas Dobeles paliekošie veidņi priekš pārseguma. Salīdzinoši ar monolīto pārsegumu nevajag veidņot + atbalsts krietni vienkāršaks; pārsegums sanāk vairāk kā uz pusi vieglāks – māzāk betona; uzreiz var skrūvēt klāt ģipškartonu, jo putuplastā ir jau iestrādāti profili tā stiprināšanai. Skaņas izolācija arī pie reizes jau gatava, kas pozitīvi! Redz kā ir dzīvē, vai dzirdēs bērnus pa augšu dauzāmies vai ne…:)

Matiss Zemitis arhitekts zarch arhitektura projektu vadiba autoruzraudziba_05

2015. gada 21. jūlijā tiek pabeigti nulles cikla būvdarbi ar pamatu plātnes betonēšanas darbiem. Paralēli mājas pamatu būvniecības pabeigšanai, darbi norit pie garāžas un pirts kompleksa. Garāžai pašlaik atliek tikai ielikt vārtu pārsedzi un sagatavoties jumta/II stāva terases izveidei no “Dobeles paneļa” pārseguma sistēmas.

matiss zemitis_zarch_arhitekts_lode_keraterm_projektesanas birojs_002

2015. gada 9. jūlijā sākās ēkas sienu mūrēšanas darbi no KERATERM blokiem. Tie tika izvēlēti speciāli to īpašibu dēļ. Ziemā tie kalpos kā labs gaisa mitrinātājs, vasarās sausinātājs, kas noteikti radīs patīkamu mikroklimatu ēkā. No iekšpuses blokus paredzēts apmest ar kaļķu apmetumu un krāsot ar kaļķu krāsām, lai sienas būtu “elpojošas”. No ārpuses pirms siltumizolācijas slāņa izveides, ēka tiks apmesta ar cemeta apmetumu – tas nodrošinās nepieciešamo gaisa necaurlaidību, kas energoefektīvā mājā ir ļoti būtiska.

2015-06-22 17.58.28

2015. gada 22. jūnijā tika ielieti mājas pamati. No blokiem mūrētās pamatu daļas atradīsies zem garāžas, pirts un ziemas dārza. Monolītais pamats ar papildus pamatu plāksni virs tās, būs mājas daļai. No līdzekļu ekonomijas viedokļa un esošās ģeoloģiskā stāvokļa, šis tika izvēlēts kā pamatotākais un labākais ēkas pamatu risinājums.

Matiss Zemitis arhitekts zarch arhitektura projektu vadiba autoruzraudziba_02

2015. gada maijā objektā uzsākti būvdarbi ar pieslēgumu izveidi ūdensvada un kanalizācijas tīkliem un elektrokabeļu aizsardzības izveidošana galvenās iebrauktuves zonā. Darbi veikti atbilstoši Darbu Organizācijas projektam, kas saskaņots ar Rīgas Ūdeni un Sadales tīkliem. Veikti zemes darbi – noņemta melnzemes virskārta, izraktas pamatu tranšejas. Grunts stāvoklis atbilstoši ģeoloģijā konstatētajam – dziļš melnzemes slānis un gruntsūdens līmenis 1,2-1,4m no zemes virsas.  Plānotais zemes siltumsūknis strādās ļoti labi.

Matiss Zemitis arhitekts ZArch arhitektu birojs_Sipeles iela

2013. gada novembrī tika uzsākts darbs pie privātmājas, kas tiks projektēta pēc Pasīvo ēku veidošanas principiem. Lielākie stiklojumi un dzīvojamās telpas paredzētas dienvidos. Saimniecības telpas, vannasistabas un palīgtelpas, paredzētas ēkas ziemeļu daļā. Ēka veidota ieslīpi pret zemesgabala robežu, bet perpendikulāri pret ziemeļu/dienvidu asi, lai maksimāli izmantotu dabīgo gaismu. Ēka tiks aprīkota ar rekuperācijas vēdināšanu un zeme/ūdens siltumsūkni. Papildus tiks uzstādītas 16 saules baterijas tādejādi nodrošinot nepieciešamo enerģiju ūdens uzsildīšanai, siltumsūkņa un rekuperācijas iekārtas darbībai vasaras periodā. Ēkā tiks izmantotas pasīvās mājas standartam atbilstošas konstrukcijas siltumizolācijas, logi, durvis un materiāli gaisa necaurlaidības nodrošināšanai! Būvniecību plānots uzsākt 2015. gada pavasarī. Tālāka informācija sekos.

Sipeles_002_ar setu_004

Sipeles_04

 

Sipeles_05

No Comments Yet.

Leave a comment