Zemenes

Attīstoties lauksaimnieciskajai darbībai lielākajam pašmāju zemeņu audzētajam “Mālpils ZemeNES” ir radusies nepieciešamība vizuāli un funkcionāli atjaunot esošās biroja un noliktas telpas. Bijušā kolhoza katlu mājas telpa vizuāli vairs neatbilst mūsdienu pilsētvides un tās iemītnieku prasībām, tāpēc ar nelieliem resursiem plānots esošajai ēkai iedot jaunu, svaigu, modernu ēkas tēlu.

Ņemot vērā Mālpils novada teritorijas plānojuma izteikti negatīvo attieksmi pret ēkām ar plakaniem vai neliela slīpuma jumtiem, esošā ēka pielabota, tai izveidojot metāla skārda segumam minimāli nepieciešamo, bet tomēr izteikta slīpuma jumtu. Līdzīgā veida paredzēts pārsegt gan no jauna projektējamo auto nojumi un papildus noliktavas telpu gan arī dzesēšanas agregātu un atkritumu konteineru novietni.

Ēkas vizuālais tēls ieturēts ļoti lakonisks, nedaudz industriāls, bet tai pat laika mājīgs un pārdomāts. Ņemot vēra to, ka vasaras laika šī ir 7/24 lietojama ēka, atjaunošanas darbi ietver arī teritorijas apzaļumošanu, un atpūtas terases izveidi prāta atpūtai un jaunu spēku uzņemšanai.

Ēkas pārbūves projekts ietver esošās ēkas papildus siltumizolācijas izveidi, konstatēto tehnisko un vizuālo defektu novēršanu esošajai ēkai un metāla/koka karkasa piebūves izveidi trīs segtu auto transporta novietņu izveidei.

No Comments Yet.

Leave a comment