PUĶU PAVILJONS

SAKTAS ZIEDU PAVILJONI VĒRMANES DĀRZĀ

1. vieta arhitektūras skiču konkursā 2007.g. (būvniecība 2011. gads), sadarbībā ar arh. A.Līkopu

eng. Competition entry and winning proposal of a flower market in the center of Riga, Vērmanes garden. Competition 2007, construction – 2010/11.

Koncepcija:

Paviljona jumta konstrukcija veidota izkaisītu, ģeometrizētu ziedlapiņu veidolā. Puķu tirgus paviljona tēls veidots ekspresīvs, lai piesaistītu uzmanību un radītu emocijas, rosinātu cilvēkus pirkt ziedus! Kontrastējoši ar jumtu, plāns veidots izteikti regulārs, lai nodrošinātu visu tirdzniecības vietu vienādās dimensijas un lietošanas ērtumu.

Kompozīcija:

Kompozicionāli visas tirdzniecības vietas sadalītas trijos mazākos apjomos attiecīgi pa 16, 8 un 6 tirdzniecības vietām, kopumā nodrošinot pasūtītāja projektēšanas uzdevumā prasīto vietu skaitu. Katras pārdotuves izmēri — 3,8 x 2 m ar 1,4m platu nojumi ziedu tirdzniecībai ārpusē. Visi trīs Puķu tirgus apjomi izvietoti Vērmanes dārzā, ievērojot nepieciešamo attālumu no kokiem, tie ēku apjomā netiek ieslēgti. Ieejas tirdzniecības vietas organizētas tikai no Tērbatas ielas.

Konstruktīvais risinājums:

Paviljonu paredzēts balstīt uz stabveida pamatiem, uz kuriem stiprinātu metāla nesošās kolonnas, virs tām — jumta metāla režģa konstrukciju. Jumts veidots nesaistīts ar ēkas sienām. Siltumizolāciju nodrošina paviljona griestu un sienu konstrukcija, kas veidota, vietām izmantojot stiklu un metālu.

Ārējā apdare:

Paviljona ārējā apdare veidota tā, lai maksimāli nodrošinātu «caurspīdīgumu». Par starpsienu materiālu izmantots stikls alumīnija rāmju konstrukcijā. Atsevišķas konstruktīvās iekšsienas veidotas «necaurspīdīgas», lai izvietotu komunikāciju koridorus un nelielas personisko mantu glabātuves. Jumts no abām pusēm apšūts ar tumši zaļu, patinēta vara lokšņu segumu.

Comments are closed.