PRIEDES

 • matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_001_vecaki
 • matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_002_vecaki
 • matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_003_vecaki
 • matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_004_vecaki
 • matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_006_vecaki
 • matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_008_vecaki
 • matiss zemitis zarch arhitekts_sandwich_01
 • matiss zemitis zarch arhitekts_sandwich_02
 • matiss zemitis zarch arhitekts_sandwich_03
 • matiss zemitis zarch energoefektiva maja pasivo eku princips 001 (2)
 • matiss zemitis zarch energoefektiva maja pasivo eku princips 001
 • matiss zemitis zarch energoefektiva maja pasivo eku princips 001.JPG
 • matiss zemitis zarch energoefektiva maja pasivo eku princips 004
 • matiss zemitis zarch energoefektiva maja pasivo eku princips 007

Pasīvā māja Vecāķos

eng. Single family residence designed according to the Pasive House pirinciples. Energy efficiency class – B (according to LBN 002-01).

Arhitekts: M.Zemītis

Ēkas kopējā kvadratūra: 250m2

Labiekārtojamās teritorija: 4000m2

Projekts: 2014. – 2016. gads; celtniecība – 2015. – 2016. gads.

Zem viena ēkas jumta paredzēta garāža 2 automašīnām, dzīvojamā ēka ģimenei un atsevišķs pilnībā autonoms dzīvoklis ar savu vannasistabu, virtuvi, viesistabu un guļamistabu.

Ēkas jumta konstrukcija veidota tradicionāla ar nelielu mūsdienīgu pieskaņu – vietām saplūstot ar ēkas sienu un terasi. Divi organiski savienotie ēkas apjomi teritorijā izvietoti: 1) paralēli ielai un 2) perpendikulāri pret dienvidiem. Izvēloties šādu ēkas apjomu konfigurāciju ēka vienlaicīgi ļoti veiksmīgi iekļaujas esošajā apbūvē/ielu tīklā un tai pat laikā izbauda visas priekšrocības, ko iespējams iegūt to orientējot pret Dienvidiem.

Uz Dienvidu pusi izvietotas visas ēkas dzīvojamas telpas ar maksimāli lieliem stiklojumiem. Konkrētaja gadījumā tā ir lielāka zemesgabala daļa, kas ar ēku tiek norobežota no pieguļošajām ielām un ielu krustojuma. Iebrauktuve garāžā un ēkas galvenā ieeja paredzēta ēkas ziemeļu pusē. Terase ar lielajiem stiklojumiem – ēkas dienvidos.

Lai ēka vasaras laikā nepārkarstu, visā ēkas dienvidu pusē paredzēta liela jumta pārkare.

Savrupmāja projektēta pēc pasīvo ēku principiem. Plānots sasniegt B energoefektivitātes līmeni. Ēku paredzēts veidot uz plātnes tipa pamatiem, ārsienas izgatavot no CLT koka paneļiem un samontēt uz vietas zemesgabalā. Ārsienas paredzēts siltināt ar 22cm SPU izolāciju ar siltumizolācijas lambda vērtību λ=0,022W/mK. No ārpuses ēku paredzēts apdarināt ar jumta skārdu un neēvelētiem dēļiem, eļļot lineļļu. Jumta konstrukcija – līmētās koka konstrukcijas, I-beams sijas, koka apzāģi. Ēkas būvniecība plānota 2016. gada vasarā.

matiss zemitis zarch arhitekts_sandwich_03 matiss zemitis zarch arhitekts_sandwich_02 matiss zemitis zarch arhitekts_sandwich_01

matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_001_vecaki matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_002_vecaki matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_003_vecaki matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_004_vecaki matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_006_vecaki matiss zemitis arhitekts buvprojekta vaditajs privatmaja interjers zarch arhitektu birojs_008_vecaki

No Comments Yet.

Leave a comment