Pirmā māja aiz meža

Ēkas atjaunošanas galvenais uzstādījums bija ēkai pievienot stiklotu terasi un izveidot vējtveri. Papildus pamatuzdevumam māja gan tika arī pie jauna jumta, fasādes, papildus siltumizolācijas slāņa un lielāka balkona un jauna karoga masta.

Pēc klienta vēlmēm ēkai tika uzstādīts cinkota 0,7mm beizs metāla jumts, kas ieguvis dabīgi tumši pelēku patina toni. Šis materiāls laika gaita (vismaz 70gadi) savu izskatu nemainīs, paliks nedaudz tumšāks un ja saskrāpēsies, pats sevi sadziedēs ar laiku skrāpējuma vietai iegūstot tādu pašu patīna toni, ka citai fasādes/jumta vietai.

Kā kontrastējošs un pēc savas būtības dabīgs materiāls ēkas fasādei pielietots koka dēļu iesegums, kas impregnēts un beicēts dzeltenīgi zeltainā tonī.

Pēc pasūtītāju vēlmēm veidotā stiklota terase prasmīgi izgatavota Mārupes logos un iemontēta izmantojot Alumīnija logu profilus un 8m garu bīdāmo durvju sistēmu. Viss montēts maksimāli stiklotās konstrukcijas izvietojot siltumizolācijas slānī, lai telpu veidotu maksimāli izmantojamu ziemas apstākļos ar nelieliem tēriņiem par telpas daļas apsildi.

 

Māja pārveides procesā ar uzliktu jumtu, bet vēl bez koka dēļu fasādes. Patīkamais strādājot pie ēkas rekonstrukcijām vienmēr ir esošās vides esamība – lieli koki, iekopts dārzs…

Vizijas par to kā māja varētu izskatīties pēc pārbūves. Vienīgais, kas pasūtītāju neapmierināja – automašīnas modelis un krāsa… 🙂 Tas arhitektu vienmēr priecē!

Māja nebūt neatrodas Igaunijā, bet neviens brīvpieejas 3D modelētājs nebija pacenties uztaisīt Latvijas karogu.

Projektēšanas izejas dati – esošā ēka.

No Comments Yet.

Leave a comment